FIFA Summer Garden
Lördag 4 juli
⚽️ FIFA SUMMER GARDEN – IKVÄLL PÅ NEFERTITI 🌴
Ikväll väntar ännu en magisk fotbollskväll och allt pekar mot fullsatt. Kom i tid – vi öppnar redan 16:00.
🇨🇦 19:00 – Kanada vs Marocko
Kvällen inleds med en stekhet åttondelsfinal och självklart står vår egen marockanska favorit DJ Lemain för soundtracket före, under och efter matchen.
🇫🇷 23:00 – Frankrike vs Paraguay
När kvällens andra stormatch drar igång tar DJ Zemi över bakom spelarna och håller pulsen uppe hela vägen in i natten.
Och det slutar inte när slutsignalen går. Mellan matcherna och långt efter sista avsparken förvandlas Summer Garden till en Open Air-nattklubb under bar himmel med skön stämning, kalla drinkar och musik till 03:00.
Inte sugen på fotboll? Då väntar Jazz Kissa med premiumcocktails, vinyl, jazz och en avslappnad atmosfär – den perfekta oasen mitt i VM-festen.
🕓 Öppet 16:00–03:00
🎟️ Fri entré före 24:00
Ta med vännerna, säkra era platser i tid och upplev Göteborgs kanske bästa VM-kväll. ⚽🍻✨



